fbpx

המוצר שלנו

כל אדם יחווה ירידה בזיכרון ובתפקוד הקוגניטיבי שלו ככל שיתבגר. היחלשותם של המנגנונים השונים במוח, משפיעים על היכולת של האדם לזכור, לעבד מידע ולבצע פעולות שונות באיכות וביעילות שביצע בעבר. לצד עובדה זו, קיימת היום ההבנה והיכולת הטכנולוגית שיכולה להיטיב ולשפר את איכות החיים של הפרט.

התוכנה לאימון הזיכרון

אפקטיבייט פיתחה תוכנה לשיפור הזיכרון אשר ייעודית לאימון וחיזוק יכולות קוגניטיביות לגילאי 55+. התוכנה פותחה בשיתוף חוקרי מוח ונוירופסיכולוגים, תוך מתן דגש על אימון של מגוון יכולות קוגניטיביות, נגישות התוכנה לקהל היעד והתאמת האימונים באופן אישי לכל משתמש. התוכנה אינה דורשת התקנה מיוחדת ולמעשה ניתן להתאמן בכל מקום בו יש אינטרנט. ניתן להיכנס לתוכנה על ידי חיפוש "אפקטיבייט" במנוע החיפוש, ובאתר בצד השמאלי העליון של סרגל הכלים, ניתן להיכנס לאימון על ידי לחיצה על כפתור "כניסה לאימון".

בתוכנה קיימים 25 משחקים הפועלים על יכולות קוגניטיביות שונות. כל אימון מורכב ממספר משחקים שונים, ובכל תחילת משחק מופיע הסבר על המשחק ואיזו יכולת קוגניטיבית הוא מאמן. לאחר ההסבר, מתאפשרת התנסות קצרה במשחק, כך שהמשתמש יוכל לוודא שהבין את כללי המשחק כראוי לפני שהוא משחק וצובר נקודות באימון.

התוכנה, בניגוד למשחקי זיכרון אחרים, משולבת AI, בכדי לספק אתגר מתמשך, המשתנה בהתאם ליכולות המשתמש. לאחר מספר אימונים, התוכנה מזהה את האתגרים אותם חווה המשתמש, ומתאימה לו את הרמה שתהווה עבורו קושי, אבל ברמה אפשרית של ביצוע. כך, לאט לאט המשתמש מצליח לשפר את ביצועיו במשחקים השונים, לחוות אתגר באופן ממושך ולחזק את היכולות הקוגניטיביות שלו.

מאמנת לא רק את הזיכרון

היכולות הקוגניטיביות שאותן מאמנת התוכנה מתחלקות לשלוש קטגוריות עיקריות; תרגילי זיכרון ועיבוד מידע, תרגילי קשב ותרגילי אסטרטגיות זיכרון. מטרתה העיקרית של התוכנה היא לחזק את היכולות הקוגניטיביות הקשורות בתפקוד הזיכרון, אך בנוסף אליהן, קיימות יכולות קוגניטיביות נוספות שהתוכנה עובדת עליהן; קשב ניהולי, קשב מרחבי, גמישות קוגניטיבית, עיכוב תגובה, זיכרון עבודה, עיבוד מידע, קישוריות, זיכרון סמנטי, מיקוד קשב, קטגוריזציה, זיהוי פרצופים, שליפת שמות ויצירת סיפור דרך.

בכל יום המשתמש יכול להשלים אימון המורכב ממספר משחקים. בנוסף, הוא יכול לבחור את אורך האימון לפי הזמן העומד לרשותו; אימון קליל – 16 דקות, אימון ממוצע -21 דקות או אימון מאתגר הנמשך כ-27 דקות. אם המשתמש השלים את האימון היומי ורוצה להמשיך ולתרגל, יש באפשרותו לבצע תירגול של משחק בודד. החזרות עבור משחקים בודדים אינן מוגבלות, כך למעשה, יכול המשתמש לייצר לו עוד "אימון יומי" בנוסף לאימון שביצע.

סרטוני העשרה והדרכה

בנוסף לאימונים הקוגניטיביים הקיימים בתוכנה, מתווספת מעטפת שלמה התומכת ומייעלת את תהליך הלמידה של המשתמש. המטרה היא שכל מתאמן יוכל להטמיע בקלות הרגלים חדשים בשגרת היום יום, שיעזרו לו לחזק את הזיכרון. לאורך האימון בתוכנה שזורים סרטוני הדרכה המלמדים אסטרטגיות זיכרון שונות ע"י שיאן גינס לזיכרון ערן כץ, זאת כדי שהמתאמן יוכל לעבור את התרגילים בהצלחה וללמוד טכניקות שונות שיוכל לתרגל וליישם כבר בהמשך היום.

מאחר וקיימות דרכים שונות המשפיעות באופן ישיר ועקיף על פעילות המוח והזיכרון, אפקטיבייט דואגת לתכני העשרה והרצאות של מיטב המומחים ללקוחותיה. ההרצאות עוסקות בנושאים כמו שינה, תזונה, מדיטציה והקשר ביניהם לבין תפקוד המוח ועוד. ההנחה העומדת מאחורי החשיפה הרבה והמגוונת של תכנים מעשירים ללקוחות המשפיעים על תפקוד הזיכרון, היא שכאשר אדם מבין איך הדברים פועלים ומשפיעים אחד על השני, זה עוזר לו להירתם יותר לתהליך וליישם חלק מהדרכים בחייו.

בנוסף להרצאות, קיימים בתוכנה ספרי שמע מעשירים העוסקים במוח, בזיכרון ובטכניקות שונות העוזרות לזכור בקלות. בתוכנה נמצאים גם פודקאסטים העוסקים בתיאוריית הגמישות במוחית. בפרקים השונים נוירופסיכולוגים וחוקרי מוח חושפים בפני המאזינים מהם התהליכים הקוגניטיביים שקורים באופן טבעי עם הגיל, מדוע נוצרים תעתועי ראייה, איך מתבצע שיקום קוגניטיבי ועוד.

באפקטיבייט מאמינים באימון ולימוד המשתמש. מטרת המשחקים בתוכנה היא לאמן את היכולות הקוגניטיביות של כל משתמש. אך, במקביל לאימון קיימים מגוון חומרי ההעשרה הנמצאים בתוכנה עוזרים בלימוד של המדע מאחורי המוח. יש חשיבות רבה להקניית אסטרטגיות זיכרון והטמעת פעולות שונות ביום יום היכולות לשפר את האופן בו זוכרים דברים, פרצופים ואירועים. בגלל ההבנה בערך החשוב של למידה לצד אימון, בתוכנה נמצאים גם קורסים המסבירים איך אפשר ללמוד כל שפה, אילו כלים ושיטות ניתן להשתמש בכדי ללמוד שפה בקלות. קורס נוסף מקנה כלים העוזרים להבין וליישם איך לשפר את יכולות הריכוז.

באפקטיבייט מבינים את ההשפעה של גורמים שונים על תפקוד המוח והזיכרון, ולכן, מידי שבוע מתקיימים גם שיעורי ספורט במסגרת Body&Mind (שיעורי יוגה ופילאטיס). מאחר שלאימון גופני יש השפעה ישירה ועקיפה על תפקוד המוח ולכן גם הוא משולב במגוון התכנים אותם מקבל כל משתמש. לנוחיות הלקוחות, השיעורים מתקיימים בשעות הבוקר ומשודרים שוב ביום אחר בשעת צוהריים. כך, לקוחות שלא יכולים להתאמן בבוקר, מקבלים אופציה לשלב אימון יוגה או פילאטיס בשגרת יומם בצהריים.

מלבד שיעורי היוגה והפילאטיס, לקוחות החברה נהנים ממועדון הטבות המעניק להם הנחות שונות. החברות הנבחרות לשתף פעולה עם אפקטיבייט הינן חברות הקשורות בתחומי הבריאות, הספורט, התרופות והפנאי, זאת על מנת להעניק ללקוחות מוטיביציה לאמץ ולסגל אורח חיים בריא ופעיל יותר.

חשוב לציין, כי מאחר ומדובר בממשק דיגיטלי, קיים צוות תמיכה טכנית ושירות לקוחות הזמין בין הימים ראשון עד חמישי בשעות 9:00-17:00. אפקטיבייט מאמינה שהשירות הוא מעל הכל, והחוויה של כל אחד ואחת מהם מושפעת ברובה גם מהשירות אותו יקבלו אם יתקלו בבעיה טכנית כזו או אחרת.

שאלות ותשובות בנוגע לתוכנה שלנו

 1. כיצד תוכנת האימון הקוגניטיבית של אפקטיבייט מתאימה עצמה למשתמש?
  ת: התוכנה מתאימה את עצמה למשתמש בעזרת אלגוריתם חכם שמתאים את רמות האתגר בזמן אמת, בשביל שהביצוע יהיה מספיק מאתגר אך מבלי להיות מתסכל מדי או קל מידי. כל תרגיל יכול להתקדם על פני כמה צירים, או כמה פרמטרים, כאשר כל פרמטר משפיע על האתגר בצורה אחרת. למשל פרמטר אחד יכול להיות זמן החשיפה, פרמטר אחר יכול להיות כמות הפריטים, ופרמטר אחר יכול להיות מידת הדימיון ביניהם. בכל תרגיל יש מספר פרמטרים, ולכל אחד יש את מנגנון ההתאמה שלו. מנגנון ההתאמה פועל גם תוך כדי ביצוע האימון בזמן אמת, בהתאם לביצועים, וגם בין אימון לאימון. ההתאמה מתרחשת לאורך כל זמן האימון, ולוקח כ-5 עד 8 אימונים עד שהמערכת מתכיילת.
 2. האם המשחק ידידותי למשתמש וקל לניווט?
  ת: פיתוח המערכת של אפקטיבייט נעשה בליווי מומחי עיצוב (UI/UX) על מנת לייצר פלטפורמה מותאמת, נגישה וקלה לתפעול, עם התאמה מיטבית לקהל היעד.
 3. האם אוכל לעקוב אחר ההתקדמות והתוצאות שלי עם אפקטיבייט?
  ת: תוצאות כל האימונים שביצעתם מתועדות בעמוד "התוצאות שלי". בעמוד זה ניתן לעבור בין תאריכים שונים ואף לצפות בדוח המלא, שמציג ניתוח מפורט של תוצאות האימון.
  בעמוד הדוח המלא תופיע רשימה של היכולות הקוגניטיביות שאומנו באימון הנוכחי. עבור כל יכולת קוגניטיבית מוצג מדד שמשקלל בתוכו את אחוז ההצלחה (כמה דייקתי בתשובות), מהירות הביצוע (כמה לחיצות הספקתי) ורמת הקושי של השלב (מספר הפריטים, משך ההצגה שלהם וכדומה), כאשר גם היסטוריית האימונים המצטברת מובאת בחשבון. אין ניקוד מקסימלי למדד זה. ככל שתענו בצורה מדויקת יותר ומהירה יותר, כך הציון של המדד יעלה. המדד מחושב בנפרד עבור כל יכולת שאימנתם, וכולל חישוב המשלב ביחד את הביצועים בכל התרגילים השונים שעבדו על יכולת זו באימון. לכן השינויים שתראו מאימון לאימון קשורים גם להרכב התרגילים שקיבלתם.
 4. באיזו תדירות עלי להשתמש בתוכנה כדי לראות תוצאות?
  ת: אנחנו ממליצים להתאמן באפקטיבייט 3 פעמים בשבוע לכל הפחות. מחקרים מצאו שהאדם הממוצע צריך לצבור לפחות 60 דקות אימון שבועיות בכדי לייצר שינויים מוחיים ארוכי טווח. כל יום ניתן לבצע אימון אחד בלבד בכדי לא להגיע להתשה, וגם כדי לאפשר למידע החדש שרכשנו לעבור לזיכרון לטווח ארוך (תהליך שנקרא קונסולידציה). אם תרצו, תוכלו להתאמן גם 7 פעמים בשבוע. בנוסף לאימון היומי, יש באפשרותכם להתאמן גם בתרגילים הבודדים, שנפתחים לאחר ביצוע האימון היומי.

חודשי  |  שנתי  |  פרימיום

אולי יעניין אותך גם...

מוח - הזיכרון

הכירו את הזיכרון שלכם

היכולת שלנו לייצר זכרונות חדשים ולהשתמש בהם היא הרבה יותר מורכבת מכפי שחושבים. תהליך יצירתו של זיכרון חדש והשימוש בו לאחר מכן…

קרא עוד

השאירו פרטים ומבטיחים שלא נשכח אתכם

סקרנים לגבי
הפיתרון שלנו?

צרו עמנו קשר, וכבר היום תעשו את הצעד הראשון לחיזוק יכולות הזיכרון!

כיצד שומרים על תפקוד המוח

נשמח לשתף אותך במאמרים וטיפים חשובים אודות חיזוק ושימור יכולות הקוגניטיבית

דילוג לתוכן